Terminal Özellikleri

66.000 m² Biçerova ve 20.000 m² Çakmaklı Terminal alana sahip ALKON LOJİSTİK bölge ihracatçısı ve ithalatçısının Nemport ve bölgede bulunan diğer limanlar ile entegre olarak lojistik ihtiyaçlarına anahtar teslim çözümler sunmak amacıyla kurulmuştur.

Biçerova ve Çakmaklı

İzmir Aliağa bölgesinde gelişmekte olan konteyner taşımacılığı ve lojistiğe kaliteli hizmet verebilmek amacıyla kurulan ALKON LOJİSTİK, siz müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm yerel liman içi hizmetlerini sağlıyor. İki ayrı demir yolu bağlantısı ve gümrüksüz sahaları bulunan ALKON LOJİSTİK, en son teknoloji, çevreye uyumlu ekipmanları ve sundurma alanı ile 7/24 kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.

port
forklift
containers
crane

Teknik Özellikler

Terminal Sahası Biçerova: 66.000 m2
Terminal Sahası Çakmaklı: 20.000 m2
CRS: 3
Çekici: 35
Forklift: 8
Mini Yükleyici: 2
Kantar: 1

Ekipman Parkı

forklift

CRS (3 adet)

Saha istifleme ekipmanı olarak kullanılan 3 adet CRS (Container Reach Stacker) ile dolu konteyner istifleme operasyonlarımızın sürelerini kısaltıyoruz.

truck

Çekici (35 adet)

Alkon Lojistik, depodan limana, limandan depoya konteyner sevki ile en hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

forklift

Forklift (8 adet)

Sahada yük kaldırma olarak kullanılan 8 adet Forklift iş makinelerimiz farklı kapasitelere hizmet verebilmektedir. (3 ton, 12 ton, 16 ton, 25 ton, 32 ton.)

forklift

Mini Yükleyici (2 adet)

Saha alanımızda yükleme operasyonlarımızda kullandığımız 2 adet mini yükleyicimiz ile maksimum performans sağlıyoruz.

forklift

Kantar (1 adet)

Alkon Lojistik; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı onaylı, 80 ton kapasiteli akredite kantarı ile vermiş olduğu tartım hizmetlerinde, bakanlık onaylı DBA (doğrulanmış brüt ağırlık) sonuçlarını müşterileri ile internet sitesi üzerinden anlık olarak paylaşabilmektedir.


Teknoloji

Yükünüzün özelliklerine ve ihtiyacınıza göre hizmet sağlayan Alkon lojistik, özel ekipmanlarla en uygun lojistiği tam güvence ile sağlanmaktadır. Bu hizmet kapsamında müşterilerinin mallarını, depolarda bekleme, yükleme ve boşaltma süreçlerinde. Yurtdışı ve yurtiçi taşımalarda en uygun ve akılcı çözümlerini sunarken sizlere son teknolojik ekipmanlarla ve kullandığı saha teknolojileri ile hizmet vermektedir.

Tüm sahalarda wi-fi, 3G ve 4.5G hizmeti, tablet ve el terminalleri üzerinden anlık online yönetim ve tüm müşterilerine hızlı ve güvenli veri alışverişi sağlamaları için EDI entegrasyonu hizmeti sunmaktadır.

person
phone
dslr
point

Bizimle İletişime Geçin

Sizlere daha iyi bir hizmet verebilmemiz için her türlü soru ve önerilerinizi bizimle paylaşın.